Metodyka scrum wykorzystywana jest przede wszystkim w środowisku IT, dlatego właśnie tam możesz zdobyć pracę jako scrum master.
Aby zostać scrum masterem, musisz nie tylko zajmować się metodologią scrum i posiadać odpowiednie kwalifikacje i umiejętności. Musisz też wiedzieć, jak je przedstawić. W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje na temat tego, jak napisać dobre CV dla scrum masterów. Zaczynajmy!
Spis treści
- Przykładowe CV scrum mastera
- Czym się zajmuje i ile zarabia scrum master?
- Mistrz Scruma – CV i jego części
- Doświadczenie zawodowe – jak je opisać w CV?
- Przykładowa sekcja z doświadczeniem zawodowym
- Wykształcenie w CV
- Umiejętności w CV scrum masterów
- Jakie umiejętności twarde charakteryzują dobrego scrum mastera?
- Czy na stanowisku scrum mastera ważne są umiejętności miękkie?
- Dodatkowe sekcje
- Języki obce
- Kursy i szkolenia
- Podsumowanie zawodowe
- Professional scrum master – czyli CV do pracy za granicą
- CV dla scrum mastera – podsumowanie artykułu
- Najczęściej zadawane pytania
- Czy scrum master musi wpisać do swojego CV klauzulę o ochronie danych osobowych?
- List motywacyjny dla scrum masterów – czy jest obowiązkowy?
Przykładowe CV scrum mastera
Klaudiusz Michalski
Scrum master
Firma XYZ
Poznań
2020-2023
Podsumowanie zawodowe
Od ponad trzech lat pracuję jako scrum master. Współpracuję z zespołem projektowym, aby efektywnie wdrażać techniki scrum do pracy. W efekcie efektywność prac nad projektami wzrosła o 12%.
Doświadczenie
Scrum master
Firma XYZ
Warszawa
2020-2023
- Wspierałem product ownera w zrozumieniu empirycznego podejścia w procesie tworzenia produktów, zwiększając efektywność pracy zespołu o 5%.
- Wspierałem zespół developerski poprzez moderowanie spotkań, tłumaczenie scruma oraz wartości zwinnego wytarzania oprogramowania.
- Wdrożyłem ponad 20 członków zespołu do metodologii scrum.
Wykształcenie
Kurs Professional ScrumMaster.
Platforma SII
Poznań
maj 2020 – czerwiec 2020
Informatyka – studia licencjackie
Politechnika Poznańska
Poznań
2021-2023
Umiejętności
- umiejętność zarządzania projektami
- znajomość przebiegu procesu developerskiego
- znajomość technik wytwarzania oprogramowania
- usuwanie przeszkód w projektowaniu
- wsparcie zespołu scrumowego
- znajomość technik mediacyjnych
- doskonała znajomość metodologii scrum
- komunikatywność
- umiejętność nadzorowania pracy zespołu
- rozwiązywanie konfliktów
- asertywność
- umiejętność pracy w zespole
Czym się zajmuje i ile zarabia scrum master?
Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest metodologia scrum. Jest to empiryczne podejście do tworzenia usług i produktów. Jego głównym założeniem jest to, że nie można przewidzieć określonych mechanizmów podczas tworzenia usługi czy produktu. Zespół scrumowy składa się z product owner, developerów i scrum mastera.
Scrum master skupia się na tym, aby działania przebiegały zgodnie z zasadą metodyki scrum, a także popularyzuje ideę w całej firmie.
Z danych zebranych na portalu wynagrodzenia.pl wynika, że pensja scrum masterów wynosi średnio 12 600 złotych brutto miesięcznie. To, ile zarabia scrum master uzależnione jest od wielu czynników, w tym wielkości firmy IT, doświadczenia oraz wykształcenia danej osoby. 52% osób zatrudnionych w branży to kobiety.
Wiele osób ceni sobie możliwość pracy zdalnej.
Mistrz Scruma – CV i jego części
Na rynku znajdziesz wiele ofert pracy. Niemal w każdej z nich zostaniesz poproszony o przesłanie CV. Musisz więc wiedzieć, co składa się na ten najważniejszy dokument, zanim przejdziemy do omówienia jego części.
Podstawowe części każdego CV to:
- nagłówek,
- doświadczenie zawodowe,
- wykształcenie,
- umiejętności.
Niemal wszyscy scrum masterzy dodadzą do swojego CV te podstawowe informacje. Jeżeli jednak chcesz się wyróżnić, koniecznie dodaj również dodatkowe sekcje, prezentujące twoje unikatowe zdolności. Nie zapomnij też o ciekawym podsumowaniu zawodowym, czyli wstępie do CV.
Doświadczenie zawodowe – jak je opisać w CV?
Zwinne metodyki zarządzania projektami to zagadnienie dość skomplikowane. Właśnie dlatego wielu pracodawców może być bardziej zainteresowanych scrum masterami, którzy mają już jakieś doświadczenie. Jeżeli jednak jesteś początkującym kandydatem, nie zniechęcaj się. Postaraj się tu wpisać swoje staże, praktyki czy inne doświadczenia zawodowe.
W tej sekcji podaj koniecznie:
- nazwę pełnionego stanowiska (np. master scruma, scrum master, etc.),
- nazwę firmy, która cię zatrudniała,
- czas trwania pracy.
Oczywiście podanie takich podstawowych informacji jest obowiązkowe. Jednak jeżeli chcesz się wyróżnić na tle innych kandydatów, musisz postarać się nieco bardziej. Wspomnij o swoich sukcesach i obowiązkach na danym stanowisku, aby szerzej przedstawić swoje kwalifikacje.
Przykładowa sekcja z doświadczeniem zawodowym
Scrum master
Firma XYZ
Warszawa
2015-2020
- Wspierałem product ownera w zrozumieniu empirycznego podejścia w procesie tworzenia produktów, zwiększając efektywność pracy zespołu o 5%.
- Wspierałem zespół deweloperski poprzez moderowanie spotkań, tłumaczenie scruma oraz wartości zwinnego wytarzania oprogramowania.
- Wdrożyłem ponad 20 członków zespołu do metodologii scrum.
Jeżeli masz taką możliwość, postaraj się opisać swoje obowiązki i osiągnięcia za pomocą cyfr i danych liczbowych. Przedstawiając konkretne zadania i związane z nimi efekty, pokazujesz potencjalnemu szefowi, w jaki sposób możesz sprawdzić się w pracy.
Nie masz żadnego doświadczenia i aplikujesz o swoją pierwszą pracę? Koniecznie zajrzyj do naszego poradnika na temat pisania CV dla początkujących kandydatów.
Wykształcenie w CV
Aby pracować jako scrum master, dobrze jest mieć doświadczenie zawodowe w branży IT, choć nie jest to warunek konieczny zatrudnienia. Bardzo ważny może się jednak okazać odpowiedni kurs, który da ci wiedzę umożliwiającą pracę w zespole scrumowym.
Informacji na temat specjalistycznego szkolenia ze scrumu nie wpisuj do dodatkowej sekcji z kursami. Wyróżnij ją w sekcji z edukacją. Wpisz tu także najważniejsze informacje o swojej edukacji.
📌Podaj tu tylko adekwatne wykształcenie. Jeżeli ukończyłeś studia, nie musisz już wspominać o liceum ogólnokształcącym, etc.
W tej sekcji umieść następujące informacje:
w przypadku kursu:
- dokładną nazwę kursu,
- organ, który przeprowadzał kurs,
- czas trwania kursu.
w przypadku szkoły:
- zdobyty tytuł zawodowy,
- nazwę szkoły,
- miejscowość,
- czas trwania edukacji.
Oto przykład sekcji z wykształceniem:
Wykształcenie
Kurs Professional ScrumMaster
Platforma SII
Poznań
maj 2023 – czerwiec 2023
Informatyka – studia licencjackie
Politechnika Poznańska
Poznań
2021-2023
- Byłem przewodniczącym Koła Naukowego.
- Otrzymywałem stypendium rektora dla najlepszych studentów.
Jeżeli jesteś zatrudniony w branży już od jakiegoś czasu, nie opisuj tak szczegółowo swojej edukacji. Lepiej skupić się na osiągnięciach związanych z pracą zawodową. Jednak początkujący kandydaci mogą wypełnić luki w CV, wspominając o swoich sukcesach w szkole. Dzięki temu pokażesz pracodawcy, że jesteś osobą ambitną i gotową do działania.
Umiejętności w CV scrum masterów
Sekcja z umiejętnościami jest jedną z najważniejszych części w CV niemal wszystkich profesji. Musisz poświęcić jej dużo uwagi, jeżeli chcesz zdobyć wymarzoną pracę. Oprócz tego, że posłuży ona pracodawcy do zweryfikowania, czy jesteś odpowiednim kandydatem, może okazać się kluczowa w pierwszych etapach rekrutacji.
Firmy informatyczne, w szczególności te większe, coraz chętniej korzystają z systemów śledzenia kandydatów, czyli specjalnych programów komputerowych, które skanują dokumenty aplikacyjnie. Odrzucają one te CV i listy motywacyjne, które nie zawierają odpowiednich słów kluczowych.
Słowa kluczowe możesz jednak bardzo łatwo odszukać, czytając dokładnie konkretną ofertę pracy. To właśnie umiejętności, które są oczekiwane od kandydatów, będą twoimi słowami kluczowymi.
Postaraj się zapisać je w swoim CV w takim samym brzmieniu, jak w ofercie pracy, aby nie ryzykować, że program nie odczyta ich poprawnie. Jako pierwsze wymień te kompetencje, które w ogłoszeniu oznaczone są jako obowiązkowe, aby mieć pewność, że od razu przyciągniesz uwagę rekrutera.
📌Korzystając z naszego kreatora CV możesz bardzo szybko edytować swoje dokumenty, dostosowując je do konkretnej oferty pracy, a tym samym, znacząco zwiększając swoje szanse na zatrudnienie.
Jakie umiejętności twarde charakteryzują dobrego scrum mastera?
Umiejętności twarde są bardzo potrzebne scrum masterowi. Bez nich wykonywanie pracy nie byłoby możliwe. Zadbaj o to, by ta część twojego CV wyglądała schludnie.
📌Scrum masterzy nie muszą zajmować się tworzeniem oprogramowania. Nie muszą zatem znać języków programowania.
Oto kilka przykładowych umiejętności, które mogą się przydać scrum masterom:
- umiejętność zarządzania projektami
- znajomość przebiegu procesu deweloperskiego
- znajomość technik wytwarzania oprogramowania
- usuwanie przeszkód w projektowaniu
- przestrzeganie wartości Scrum
- wsparcie zespołu scrumowego
- znajomość technik mediacyjnych
- znajomość podstaw psychologii
- doskonała znajomość metodologii scrum
Czy na stanowisku scrum mastera ważne są umiejętności miękkie?
Umiejętności miękkie bardzo często wynikają z cech charakteru, choć można je także zdobyć poprzez wykonywanie zadań lub po prostu się ich nauczyć. Członkowie zespołu scrumowego muszą się dobrze ze tobą czuć. Zarządzanie projektami wymaga wiedzy z zakresu psychologii, ale też odpowiednich kompetencji miękkich, które pozwolą na sprawne działanie i interakcje wszystkich członków zespołu.
Właśnie dlatego nie możesz pominąć kompetencji miękkich w swoim CV. Oto kilka przykładowych kompetencji, które mogą zrobić wrażenie na pracodawcy:
- łatwość w komunikacji i nawiązywaniu relacji
- umiejętność nadzorowania pracy zespołu
- rozwiązywanie konfliktów
- asertywność
- umiejętność pracy w zespole
Nadal nie jesteś pewien, jak napisać dobrą część z kompetencjami zawodowymi? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik.
Dodatkowe sekcje
Doskonałym sposobem na to, aby wyróżnić się wśród setek innych kandydatów, jest sprawienie, że twoje CV będzie zawierało coś, czego inne nie mają. Dodaj dodatkowe sekcje, w których opiszesz swoje wyjątkowe umiejętności.
Nasz kreator daje ci możliwość szybkiego dodania takich sekcji, jak na przykład:
- języki obce,
- zainteresowania,
- wolontariat,
- obsługiwane programy,
- kursy i szkolenia,
- i inne.
Wybierz jedną lub więcej dodatkowych sekcji i dodaj je do swojego CV za pomocą kilku kliknięć. Całość dokumentu automatycznie dostosuje się tak, by wszystko wyglądało estetycznie. Oczywiście możesz też personalizować poszczególne sekcje i ich ułożenie.
Języki obce
Języki obce w środowisku IT to już niemal konieczność. Wiele firm poszukuje osób, które będą władać chociaż językiem angielskim. Być może trafisz na zespół projektowy składający się nie tylko z osób polskojęzycznych. Wówczas pracodawcy z pewnością będą woleli kogoś, kto będzie w stanie komunikować się bez problemu ze wszystkimi członkami zespołu.
Koniecznie wpisz swoje umiejętności językowe i ich poziom do osobnej sekcji, aby nie umknęły uwadze rekruterów. Jest to szczególnie ważne, gdy język jest wymagany na dane stanowisko.
Dowiedz się, jak dobrze zaprezentować swoje umiejętności językowe w CV, czytając nasz artykuł.
Kursy i szkolenia
Jak zapewne wiesz, nowoczesne technologie pędzą do przodu. To, co miało znaczenie jeszcze wczoraj, dziś może być już nieważne i nieaktualne. Właśnie dlatego pracodawca musi widzieć, że masz chęć do poszerzania wiedzy i swoich kompetencji. Doskonałym dowodem na to będą ukończone kursy i szkolenia.
Wpisz je w osobną sekcję, aby pokazać, że jesteś osobą, która się dokształca, a także zaprezentować konkretne umiejętności zdobyte na szkoleniach. Pamiętaj, że kursy mogą być związane zarówno z umiejętnościami twardymi, jak i miękkimi.
Podsumowanie zawodowe
Aby wyróżnić się na tle innych, napisz ciekawe podsumowanie zawodowe. Jest to krótki opis najważniejszych aspektów twojej kariery. Wszystko to, co mówi, że jesteś doskonałym kandydatem na dane stanowisko się nada.
Pamiętaj, że celem tej części jest zachęcenie pracodawcy do przeczytania reszty twojego CV. Postaraj się być interesujący i podawaj tylko te informacje, które są adekwatne do pracy na danym stanowisku.
Początkujący kandydaci mogą skupić się na przedstawieniu swoich celów zawodowych i umiejętności.
Niezależnie od tego, czy masz już doświadczenie, czy jesteś początkującym kandydatem, koniecznie sprawdź nasz poradnik na temat tego, jak napisać ciekawe i skuteczne podsumowanie zawodowe.
Professional scrum master – czyli CV do pracy za granicą
Nie ma co ukrywać, zarobki w branży IT są dość wysokie, ale za granicą większość specjalistów może zarobić o wiele więcej niż w Polsce. Jeżeli chcesz pracować jako certified scrum master, czyli certyfikowany mistrz scruma, poza granicami kraju, musisz napisać CV w języku obcym.
Przejrzyj naszego bloga, gdzie znajdziesz porady na temat pisania CV w innych językach. Pamiętaj, aby dostosować je do przepisów i zasad panujących w kraju, w którym chcesz pracować.
CV dla scrum mastera – podsumowanie artykułu
Po przeczytaniu naszego poradnika, powinieneś wiedzieć, jak napisać skuteczne CV. Jeżeli potrzebujesz jeszcze więcej informacji na ten temat, koniecznie zajrzyj na naszego bloga. Znajdziesz tam porady na temat pisania dokumentów aplikacyjnych, przydatne informacje o rynku pracy, a także wskazówki, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.
Jeżeli chcesz mieć pewność, że twoje CV będzie estetyczne i będzie zawierało wszystkie konieczne informacje, sięgnij po nasze szablony. Już dziś stwórz idealne podanie o pracę dla scrum mastera.
Najczęściej zadawane pytania
Czy scrum master musi wpisać do swojego CV klauzulę o ochronie danych osobowych?
Tak, każde CV musi zawierać taką klauzulę, aby pracodawca mógł wziąć pod uwagę danego kandydata w procesie rekrutacji. Musi ona być zapisana w aktualnym formacie i powinna znaleźć się na wszystkich stronach dokumentu.
Warto jest wpisać ją w stopkę dokumentu, dzięki czemu nie będzie ona wprowadzała chaosu do twojego podania. Jeżeli dodatkowo zmniejszysz nieco czcionkę takiej klauzuli, nie będzie odciągała uwagi od treści twojego CV.
Do listu motywacyjnego nie musisz jej dodawać, chyba że pracodawca wyraźnie zaznaczył inaczej w ogłoszeniu o pracę.
List motywacyjny dla scrum masterów – czy jest obowiązkowy?
Chcesz jeszcze bardziej zwiększyć swoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy? Dołącz do swojego CV list motywacyjny. Opisz w nim te kwestie, na które zabrakło miejsca w CV. Postaraj się też pokazać swoją unikatową osobowość.
Czasami pracodawcy proszą o list motywacyjny w ogłoszeniu o pracę. W takiej sytuacji możesz uznać go za dokument obowiązkowy. W innym wypadku, jest to wyłącznie dodatek do twojego CV. Według ekspertów, warto go dołączyć do życiorysu zawodowego w każdej sytuacji, ponieważ może on znacząco zwiększyć szanse na znalezienie pracy.
Już dziś skorzystaj z naszych szablonów i stwórz doskonały życiorys zawodowy dla scrum mastera.
FAQs
Dowiedz Się, Jak Stworzyć Idealne CV Dla Scrum Mastera? ›
Według danych z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń sporządzonego przez portal wynagrodzenia.pl średnie zarobki Scrum Mastera w Polsce w branży IT wynosiły od 9 630 zł do 15 980 zł brutto miesięcznie.
Ile zarabia junior Scrum Master? ›Według danych z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń sporządzonego przez portal wynagrodzenia.pl średnie zarobki Scrum Mastera w Polsce w branży IT wynosiły od 9 630 zł do 15 980 zł brutto miesięcznie.
Co zrobić żeby być Scrum Masterem? ›Droga do pracy jako Scrum Master to przede wszystkim nauka i zdobywanie doświadczenia – dążenie do zrozumienia zwinnego środowiska. Sama rola jest bardzo wymagająca, ale tego na etapie teorii nie widać. Cała trudność jest zauważalna dopiero podczas pracy z zespołami, biznesem, technologiami czy organizacją.
Ile kosztuje egzamin Scrum Master? ›Ile kosztuje certyfikat Professional Scrum Master I? Koszt certyfikatu to 150 dolarów, czyli około 700 złotych w zależności od kursu dolara.
Czy Scrum Master musi być techniczny? ›Odpowiem krótko: NIE. Scrum Master, żeby dobrze wykonywać swoją pracę, wcale nie musi być osobą techniczną. Co więcej, sam Scrum, nigdzie nie formułuje takiego założenia.
Jak wygląda praca Scrum Master? ›Scrum Master wspiera organizację w kontekście osiągnięcia wartości biznesowej. Nauczyciela i mentora, kiedy zespół jest na etapie tworzenia się. Scrum Master uczy zespół Scruma i poruszania się w jego ramach. Jeśli chce być dla zespołu mentorem, niezbędna jest również wiedza ekspercka.
Jak pracuje Scrum Master? ›Scrum Master to przede wszystkim baczny obserwator – osoba, która analizuje codzienną pracę zespołów deweloperskich, wyłapuje potencjalne przeszkody i próbuje je usunąć. A to wszystko działając w oparciu o teorię i zasady Scrum – mówi mi CEO job boardu No Fluff Jobs, Tomasz Bujok.
Czy Scrum Master musi znać angielski? ›Egzamin zdaje się tylko w języku angielskim, jedno podejście kosztuje 150 dolarów. Trzeba dobrze znać Scrum Guide, przerobić dużo pytań.
Jakie certyfikaty dla Scrum Mastera? ›Scrum Master Certified (SMC®) to uznany i rozpoznawalny na całym świecie certyfikat potwierdzający przygotowanie do pełnienia roli Scrum Mastera. Certyfikacja przyznawana jest przez SCRUMStudy – organizację gwarantującą wysoką jakość i rozpoznawalność zdobytych kwalifikacji.
Jak wygląda egzamin psm1? ›Czyli na 80 pytań udzielisz nie więcej niż 4 błędne odpowiedzi. Egzamin Professional Scrum Master I trwa maksymalnie 60 minut, ale można zakończyć odpowiadanie na pytania egzaminacyjne wcześniej. Na egzaminie PSM I jest 80 pytań.
Kto może zostac Scrum Master? ›
Chodzi oczywiście o znajomość Scruma, procesów, frameworków, a także wiedzę związaną z konkretną branżą, w której chce się pracować. Często spotyka się twierdzenie, że Scrum Master nie musi mieć doświadczenia technicznego. W tym zawodzie świetnie odnajdą się osoby związane wcześniej z zarządzaniem czy marketingiem.
Co to jest agile? ›Metodologia agile bazuje na „zwinności” (agile po polsku to zwinne oprogramowanie). Pod tym pojęciem kryje się intencja stworzenia zbioru wartości i zasad, dzięki którym możliwe jest szybkie reagowanie na niezbędne zmiany.
Co to jest Scrum? ›Scrum to ramy zarządzania projektami Agile, które pomagają zespołom strukturyzować swoją pracę i zarządzać nią za pomocą zestawu wartości, zasad i praktyk.
Co robi Scrum Master caly dzień? ›Często pomaga w prowadzeniu spotkań, choć nie jako moderator – raczej jako facylitator wspierający moderatora. Bardzo rzadko, w sytuacji kryzysowej, coś faktycznie Zespołowi zarekomenduje lub będzie się czegoś od Zespołu domagał.
Czy praca Scrum Mastera jest trudna? ›Bycie Scrum Masterem jest naprawdę ciekawe, ale musisz wiedzieć, zanim wejdziesz na tę ścieżkę, że to cholernie trudna rola, bardzo wymagająca. Co jednak może Ci ona dać? Niezależność. Nasze opinie, komentarze, dobre pytania i działania to coś czym chcemy pomóc zespołowi i organizacji.
Czym się różni Scrum Master od project managera? ›Główne zadanie Scrum Mastera jest podobne do zadania Project Managera, bo też ma maksymalizować wartość pracy wykonywanej przez zespół. Robi to jednak w trochę inny sposób – przekłada odpowiedzialność za wykonywaną pracę na cały zespół.
Kim nie jest Scrum Master? ›Dlatego rolą Scrum Mastera nie jest ani zarządzanie produktem, ani zarządzanie zespołem! Scrum master nie jest też product ownerem i postępując zgodnie z ideą Scrum, nie można w jednej osobie łączyć tych dwóch funkcji.
Co mnie interesuje w zawodzie Scrum Mastera? ›Do zadań Scrum Mastera należy: przeciwdziałanie problemom, które mogą pojawić się w toku realizowania zaplanowanego procesu pracy. dbanie o to, aby członkowie zespołu byli dobrze przeszkoleni z technik Agile i rozumieli swoje role. nadzór nad przestrzeganiem zasad Scrum.
Ile zarabia Master? ›Według portalu wynagrodzenia.pl na podstawie Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń ze stycznia 2022 mediana zarobków na tym stanowisku wynosi 11 350 zł brutto.
Jak nauczyć się Scrum? ›Szczególnie polecane dla początkujących jest szkolenie “Scrum w Pigułce”, które zawiera wszystkie te elementy w jednym intensywnym dniu. Jest ono przeznaczone dla wszystkich chcących poznać Scruma.
Czy w branży IT trzeba znać angielski? ›
Nie trzeba znać języka angielskiego, żeby nauczyć się programowania. Można znaleźć wiele świetnych kursów w języku polskim, które wprowadzą w świat kodowania i przygotują do pracy w zawodzie. Na tym jednak żaden programista nie może spocząć, ponieważ w IT wiele i szybko ulega zmianom.
Jakie certyfikaty dla product ownera? ›Scrum Product Owner Certified (SPOC®) to uznany i rozpoznawalny na całym świecie certyfikat potwierdzający przygotowanie do pełnienia roli Właściciela Produktu (Product Owner). Certyfikacja przyznawana jest przez SCRUMStudy – organizację gwarantującą wysoką jakość i rozpoznawalność zdobytych kwalifikacji.
Ile zarabia SM? ›25% osób zajmujących to stanowisko, otrzymujących pensje najniższe, zarabia ok. 3 494,00 złotych netto miesięcznie i mniej, z kolei najwyższe wynagrodzenia wynoszą średnio 4 931,00 złotych i więcej.
Ile zarabia agile Coach? ›Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 12 600 PLN brutto. Co drugi agile coach otrzymuje pensję od 9 630 PLN do 15 980 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych agile coachów zarabia poniżej 9 630 PLN brutto.
Ile zarabia Product Owner w IT? ›Zgodnie z danymi portalu wynagrodzenia.pl ze stycznia 2022 roku product owner zarabia 12000 złotych brutto (mediana). Zwykle na początku kariery zawodowej osoba na tym stanowisku otrzymuje niższą wypłatę, w granicach od 4000 do 6000 złotych brutto.
Ile brutto to 5000 netto? ›Osoby zatrudnione na umowę o pracę z pensją 6 966 zł brutto otrzymają na rękę kwotę 5 000 zł netto.
Ile zarabia Project manager? ›Zgodnie z danymi zebranymi przez portal Indeed średnia miesięczna pensja project managera wynosi około 7559 zł. Zarobki różnią się w zależności od branży, lokalizacji i wielkości firmy.
Jak zostać Agile Coach? ›O tym zawodzie powinna pomyśleć osoba, która przede wszystkim potrafi współpracować ludźmi i lubi taką pracę. Przydatne może okazać się także wykształcenie o kierunku psychologicznym. Scrum szkolenia to baza dla każdego, kto myśli o tym zawodzie.
Co to jest Agile Coach? ›Agile Coach – to standardowa rola, która skupia się na nadzorowaniu kilku zwinnych zespołów i pomaganiu im w optymalizacji procesów i rozumieniu Agile. Agile Coach na tym poziomie może pomóc organizacji wdrożyć zwinny framework i upewnić się, że jego założenia są respektowane w codziennej pracy.
Co to jest owner? ›Product Owner, czyli Właściciel Produktu jest związany z branżą IT i odpowiada za proces tworzenia produktu. Współpracuje z różnymi specjalistami zaangażowanymi w te działania oraz z klientem, którego wizję wspólnie realizują.
Co należy do obowiązków product Ownera? ›
Osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna za zdefiniowanie wizji produktu i przekazanie jej członkom zespołu. Rolą Product Ownera jest także tworzenie i zarządzanie tzw. backlogiem produktu, czyli listą funkcjonalności, które są do wdrożenia w ramach projektu.
Ile to jest 10000 brutto na netto? ›Osoby zatrudnione na umowę o pracę z pensją 10 000 PLN brutto otrzymają na rękę kwotę 7 147 PLN netto.
Ile zarabia projektant UX? ›Na podstawie umowy o pracę początkujący UX Designer może zarobić między 8 tys. a 11 tys. zł brutto miesięcznie. Na stanowiskach mid wynagrodzenie waha się od około 12 tys.
Ile to jest 8500 brutto? ›Osoby zatrudnione na umowę o pracę z pensją 8 500 zł brutto otrzymają na rękę kwotę 6 083 zł netto.