Przykładowe wzory CV do pobrania za darmo - Aplikuj.pl (2023)

Wzór – CV idealne

Curriculum vitae (dalej: CV) to określenie, pochodzące z języka łacińskiego i oznaczające „życiorys zawodowy”. CV funkcjonuje obecnie jako podstawowy dokument, jaki osoba poszukująca pracy wysyła w odpowiedzi na dane ogłoszenie, najczęściej w wersji elektronicznej. Treść współczesnego CV to nie tylko zarys dotychczasowej aktywności zawodowej, gdyż w CV umieszcza się także innego typu informacje.

Wzory CV, jakie znajdziesz w naszym kreatorze, zostały przygotowane w taki sposób, aby każdy kandydat chcący wykonać swoje CV, znalazł tu coś dla siebie. Wiemy, że na rynku istnieje wiele firm i każda z nich codziennie rekrutuje osoby na różne stanowiska. To właśnie dlatego dajemy Ci szeroki wybór szablonów, abyś sam mógł/mogła dopasować ich szatę graficzną do danej oferty pracy, na którą odpowiadasz.

Najczęściej w CV prezentuje się następujące informacje:

 • podstawowe dane osobowe (np. imię, nazwisko, nr telefonu, adres korespondencyjny
  oraz e-mailowy),
 • informacje o wykształceniu (np. ukończone studia, specjalistyczne kursy),
 • przebieg działalności zawodowej (np. wykaz dotychczasowych miejsc pracy, zajmowanych stanowisk),
 • wykaz umiejętności i kompetencji (np. znajomość języków, zdolność obsługi wybranych programów, prawo jazdy, kompetencje miękkie, twarde),
 • zainteresowania (np. uprawiane sporty, gatunek słuchanej muzyki),
 • inne (np. zgoda na przetwarzanie danych osobowych).

CV może być sporządzone w różnych układach. Najczęściej jest to układ chronologiczny (wykaz zdobywanego wykształcenia oraz działalności zawodowej z opisem, uwzględniającym daty i staż pracy), układ funkcjonalny (opis edukacji i doświadczenia, ze szczególnym podkreśleniem nabytych przez pracownika kompetencji).

Przykładowe wzory CV do pobrania za darmo - Aplikuj.pl (1)

Przy sporządzaniu dokumentu ważne jest uwzględnienie następujących cech idealnego CV:

 • Estetyka i kreatywność
  CV ma być ciekawe, oryginalne oraz obrazować cechy pracownika, ale i jego motywację do podejmowania dalszej aktywności zawodowej, także od strony graficznej.
 • Przejrzystość
  Curriculum Vitae napisane w sposób prosty, przejrzysty, konkretny, ale nadal oryginalny, to dokument, którym zachwyci się każdy rekruter. Widoczne w CV treści powinny być odpowiednio rozplanowane i uporządkowane logicznie. To sprawi, że Twój pracodawca będzie wiedział, że ma do czynienia z osobą poważną oraz profesjonalną.
 • Logika
  W CV nie powinny być zaprezentowane wszystkie informacje o danym kandydacie, lecz tylko te najważniejsze z punktu widzenia procesu rekrutacyjnego, a zatem takie, które mogą mieć wpływ na wybór jego osoby na dane stanowisko.
 • Indywidualność
  Aby sprawić jak najlepsze wrażenie, powinieneś/powinnaś każde swoje CV tworzyć indywidualnie pod ofertę pracy, na jaką aplikujesz. W każdej znajdziesz bowiem inne wymagania oraz oczekiwania, które stawia przed Tobą potencjalny szef. Wzory CV pozwolą Ci w szybkim tempie wykonać kilka życiorysów dostosowanych do potrzeb.

Samodzielne przygotowanie CV, które realizowałoby ww. postulaty, jest bardzo trudne. Zaleca się zatem korzystanie z dostępnych wzorów CV, przygotowanych przez fachowców. Takie wzory są wielokrotnie weryfikowane, a także konsultowane z psychologami pracy czy rekruterami. Skorzystanie z nich minimalizuje ryzyko, że użyte CV będzie zawierało kardynalne błędy czy niewłaściwy rodzaj danych.

Korzystając z szablonu, nie musisz się też przejmować formatowaniem, chyba że bardzo zależy Ci na określonym wyglądzie CV. Choć wybór fontu wydaje się niczym trudnym, możesz popełnić gafę, decydując się na niewyraźny lub zbyt artystyczny krój pisma.


Wzór CV – doc czy pdf?

Zapewne tworząc już kiedyś swoje CV zastanawiałeś/aś się niejednokrotnie, czy lepiej wysłaćCV w formacie .doc, czy może .pdf? Niekiedy pracodawcy lubią dostawać takie dokumenty w obydwu formach. Dlaczego? Plik .pdf zdecydowanie lepiej się drukuje, a z kolei .doc pozwala na bezproblemowe skopiowanie danych lub ich edycję. Wzory CV, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie, na etapie końcowym możesz zapisać w obu formatach.


CV wzór PDF

Jeśli chodzi o format pliku tekstowego, to można już na starcie pobrać CV – wzór pdf. lub CV – wzór doc. Zwykle treści zawarte w obu wersjach są identyczne. Jednak w niektórych sytuacjach wybór jednej z tych form jest bardziej zasadny.

CV – wzór pdf. jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które:

 • nie chcą wprowadzać dodatkowych modyfikacji we wzorze przygotowanego CV, a jedynie wspierają się nim przy tworzeniu własnego dokumentu,
 • chcą wydrukować wzór CV bez ryzyka np. do prezentacji bez obawy, że dojdzie np. do zepsucia dotychczasowego układu tekstu,
 • planują samodzielnie (pismem odręcznym) uzupełnić druk CV swoimi danymi, a dopiero wówczas wprowadzić zmiany w komputerze.

Skorzystanie z darmowego wzoru CV w pdf. jest również dobrym wyborem, kiedy pobierający nie dysponuje nowszą wersją programu do otwierania arkuszy tekstowych.


CV wzór DOC

CV – wzór doc. jest dokumentem przygotowanym z myślą o osobach, które nie do końca ufają gotowym wzorom i chcą mieć możliwość samodzielnego uzupełnienia, rozbudowania czy zmienienia treści we wzorze CV.

CV wzór doc. daje więc możliwości:

 • samodzielnego uzupełnienia poszczególnych części CV danymi osobowymi kandydata (za pomocą komputera),
 • usunięcia niektórych partii CV ze wzoru,
 • dodania własnych informacji czy dodatkowych partii CV,
 • modyfikowania kolorystyki, czcionki czy też układu widocznych w CV informacji.

Ten format CV wzór doc. jest więc idealny dla tych, którzy chcą mieć możliwość samodzielnej modyfikacji pobranego wzoru CV oraz stworzenia indywidualnego dokumentu szybko i sprawnie.


Czy warto korzystać z kreatora CV?

Korzystanie z specjalnych programów kreujących dokumenty aplikacyjne to kolejny sposób na oszczędność czasu i ułatwienie sobie zadania. Jest to dostępne online narzędzie, przy którego użyciu internauta może szybko przygotować samodzielnie profesjonalne CV.

Zwykle skorzystanie z takiego CV kreatora sprowadza się do następujących aktywności:

Kliknięcie polecenia kreowania w CV kreatorze
Przykładowe wzory CV do pobrania za darmo - Aplikuj.pl (2)
Wybór wzoru spośród dostępnych szablonów
Przykładowe wzory CV do pobrania za darmo - Aplikuj.pl (3)
Wypełnienie formularza swoimi danymi
Przykładowe wzory CV do pobrania za darmo - Aplikuj.pl (4)
Podgląd utworzonego CV, sprawdzenie zgodności i rozmieszczenia wprowadzonych danych
Przykładowe wzory CV do pobrania za darmo - Aplikuj.pl (5)
Zatwierdzenie przygotowanego CV i zlecenie wygenerowania dokumentu w wybranych formatach

Kreator CV jest obecnie niezwykle innowacyjnym narzędziem; przeciętny internauta jest w stanie wygenerować w nim swój życiorys nawet w ciągu 15-20 minut. W każdym momencie uzupełniania danych i budowania CV możemy cofnąć się do wcześniejszych etapów jego tworzenia, by modyfikować czy też kasować wprowadzone uprzednio informacje. Podczas całego procesu tworzenia CV, użytkownik kreatora CV może również korzystać z opcji podglądu. Umożliwia to kontrolowanie na bieżąco ostatecznego wyglądu tworzonego dokumentu.

Baza dostępnych arkuszy CV w kreatorach jest obecnie bardzo duża. Internauta ma również możliwość zmiany koloru arkusza CV na dowolny, zgodny z indywidualnymi preferencjami. Każdy znajdzie więc idealne pod tym względem rozwiązanie.

Narzędzia do tworzenia CV

Wraz z rozwojem Internetu i zmianą potrzeb na rynku pracy, powstały narzędzia, które umożliwiają szybkie i poprawne utworzenie CV. I o ile gotowe wzory CV do pobrania nie są najlepszym pomysłem, ponieważ wykorzystują sztampowe i oklepane zwroty, które znane są już niemal każdemu rekruterowi, tak narzędzia do tworzenia CV są przydatnym rozwiązaniem.

Pierwszym z narzędzi jest odpowiedni program do obróbki tekstu i grafiki, w którym samodzielnie (bądź na bazie szablonu CV) możesz stworzyć swój osobisty dokument. Dzięki temu będzie on wyjątkowy i bardzo spersonalizowany. Możesz tam dobrać właściwą szatę graficzną, obrobić swoje zdjęcie oraz dobrać czytelne kroje pisma. Aby takowy znaleźć wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową pożądane hasło, a Twoim oczom ukaże się szereg programów i propozycji narzędzi do stworzenia indywidualnego i ciekawego CV, bez konieczności sięgania po wzór CV, który powiela wielu kandydatów. To rozwiązanie zdecydowanie bardziej pożądane przez pracodawców.

(Video) Jak napisać cv ? CVgenerator.pl - Program do pisania cv , Wzory CV

Drugim narzędziem jest wspomniany kreator CV. Dzięki niemu w kilku prostych krokach stworzysz skuteczne i profesjonalne CV. Zazwyczaj takie kreatory opierają się na kilku wersjach płatnych i bezpłatnych szablonów CV, opracowanych przez specjalistów z branży HR. Gotowy dokument możesz pobrać w formacie .PDF, a następnie szybko i wygodnie wydrukować i dostarczyć pracodawcy bądź wysłać aplikację przez Internet.


Setki odpowiedzi na jedno ogłoszenie

Nierówna sytuacja na rynku pracy i wydłużenie wieku emerytalnego spowodowały, że na przeciętne ogłoszenie o pracę odpowiada średnio przynajmniej kilkanaście osób. Kandydaci, którzy skorzystają z szablonu i na jego bazie przygotują swoje CV nie zawsze mogą być pewni, że faktycznie ich dokument będzie wyróżniał się wśród innych. Może się bowiem okazać, że nie oni jedni wykorzystali właśnie szablon. W takiej sytuacji, zamiast podnieść swoje szanse na zdobycie zatrudnienia, faktycznie sami je minimalizują.

Osoba odpowiedzialna za rekrutację nie ma obowiązku dokładnie przeglądać wszystkich spływających na pocztę elektroniczną dokumentów aplikacyjnych. Zdecydowana większość zapoznaje się z częścią przesłanych CV i typuje osoby, które warto zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną. Z tego względu CV wykonane w oparciu o szablon nie zawsze się sprawdza, zwłaszcza jeżeli z takiego samego wzoru skorzysta wiele osób. Aby zmniejszyć to ryzyko, warto zadbać przynajmniej o atrakcyjne treści i wymienienie najważniejszych danych, które zachęcą rekrutera.

Warto w tym celu spojrzeć na sprawę z drugiej strony i pomyśleć o tym, jak pracodawca widzi Twoje dokumenty i co najbardziej go interesuje? Polecamy obejrzeć filmik:Czego rekruter szuka w CV:


Szablon CV – jaki wybrać?

W ostatnich latach w sieci powstało wiele stron internetowych, które są ukierunkowane na szeroko rozumianą tematykę pracy. Użytkownicy mogą znaleźć w tych serwisach podstawowe informacje na temat rekrutacji czy dowiedzieć się, jak dochodzić od pracodawcy zaległego wynagrodzenia. Nie brakuje również wzorów CV. Z takich najczęściej korzystają osoby niemające pomysłu na własny dokument. Czy rzeczywiście warto sięgnąć po szablon?

Jeśli postanowisz stworzyć swoje CV w programie graficznym lub kreatorze CV, możesz wybrać gotowy szablon CV. Wybierając właściwy, o ile nie aplikujesz na bardziej artystyczne i wymagające kreatywności stanowiska, warto zdać się na te najbardziej klasyczne wzory. CV powinno mieć bowiem przejrzystą strukturę i być odpowiednie do sytuacji, trzeba przecież pamiętać, że jest to dokument formalny. W klasycznym CV zalecane jest:

 • trzymanie się stonowanej kolorystyki, standardowych krojów pisma oraz niestosowanie grafik;
 • dostosowanie tła do aplikowanego stanowiska – nie powinno jednak wysuwać się ono na pierwszy plan, ale być uzupełnieniem CV;
 • wypisanie względnie najważniejszych dla danego ogłoszenia i pracodawcy informacji, bez wyliczania zupełnie odrębnych od charakteru oferty doświadczeń i stanowisk;
 • zamieszczenie wszystkich podstawowych elementów według aktualnych standardów (chronologia, sposób opisywania umiejętności i zainteresowań itp.).

Tak indywidualnie stworzony szablon CV z pewnością zostanie zapamiętany przez rekrutera i być może będzie przepustką do rozmowy kwalifikacyjnej. Firmy poszukujące pracowników, otrzymują setki podobnych do siebie dokumentów aplikacyjnych, dlatego warto włożyć choć minimum wysiłku i wykorzystać wzór CV, który się wyróżni spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń.

Skorzystanie z szablonu CV czasami oznacza, że pracownik nie korzysta ze swojej kreatywności. A ta jest szczególnie istotna w przypadku np. grafików. Z tego powodu osoby odpowiadające na ogłoszenie o pracę powinny pomyśleć o kreatywnym CV, czyli takim, które będzie wyróżniać się wśród innych, jakie spłyną na firmową skrzynkę elektroniczną. W jaki sposób przygotować kreatywne CV? Możliwości jest wiele, dużo zależy przy tym od zawodu kandydata i stanowiska pracy, o jakie się on stara.

Podsumowując – kiedy wybierasz szablon CV, zwróć uwagę na to, aby nie był on zbyt ozdobny. Nie może przypominać książki dla dzieci, to formalny, oficjalny dokument. Zastosuj w nim stonowaną kolorystykę, czytelne kroje pisma i odpowiednią wielkość czcionki. Zwróć uwagę, aby dokument miał odpowiednią ilość światła, a tło najlepiej było białe. Poza estetyczną szatą graficzną koniecznie postaraj się o spójną, bezbłędną i rzeczową treść. Stworzony przez siebie wzór CV możesz uzupełnić fotografią. Gotowe? W takim razie powodzenia na rozmowie kwalifikacyjnej!

Przykładowe wzory CV do pobrania za darmo - Aplikuj.pl (7)


(Nie)korzystne rozłożenie informacji

Korzystanie z szablonu może okazać się niekorzystne również z uwagi na niemożność wyeksponowania najistotniejszych, z punktu widzenia kandydata, informacji. A to jest kwestia szczególnie istotna z punktu widzenia tych potencjalnych pracowników, którzy nie mają doświadczenia w pracy, mogą zaś pochwalić się kierunkowym wykształceniem.

Niekorzystne rozmieszczenie informacji może przełożyć się na to, że faktycznie kandydat nie wyeksponuje najważniejszych danych o sobie – te zostaną ukryte, będą znajdować się np. w dolnej części dokumentu, gdzie będą mniej widoczne. Warto o tym pamiętać, wybierając odpowiedni szablon CV.


Wypełnianie wzoru CV – na co uważać?

Korzystając z gotowych szablonów CV dostępnych w Internecie, warto zwrócić uwagę na parę elementów, aby nie popełnić gafy:

 • Sprawdź, czy wzór jest zgodny zobecnymi wymogami– w przeciągu ostatnich lat można zauważyć, że forma CV się zmieniała, na przykład jeszcze do niedawna na pierwszym miejscu było stawiane wykształcenia, a obecnie pracodawcy bardziej biorą pod uwagę doświadczenie zawodowe i dlatego warto umieścić je na pierwszym miejscu;
 • kreatywne CV powinno być naprawdęoryginalne– chociaż dostępnych jest bardzo dużo wzorów kreatywnych CV to nie warto ich kopiować, ponieważ podczas rekrutacji nasza kreatywność jest na pierwszym miejscu, a rekruter z pewnością już na pamięć zna wszystkie gotowce z Internetu;
 • zmień trochęwygląd CV– należy unikać dosłownego kopiowania wyglądu tekstu, chodzi tutaj o używanie podkreśleń, obramowań czy linii oddzielających poszczególne części CV. Dobrze jest zmienić te elementy, aby uniknąć sytuacji, w której wysyłasz dokument niemal identyczny z wysłanym przez kogoś innego;
 • dokładnie przeczytaj dane– ponieważ każdy wzór jest tworzony w sposób jak najbardziej uniwersalny, należy go dopasować do siebie, czyli usunąć wszystkie zbędne informacje;
 • usuń dodatkowe wskazówki– należy się przyjrzeć dokładnie, czy na wzorze nie są naniesione wskazówki, jak poradzić sobie z właściwym wypełnieniem CV, gdyby takie pozostały, to może wypaść bardzo źle w oczach przyszłego pracodawcy;
 • zwróć uwagę nabłędy oraz litrówki– niestety zawsze trzeba mieć na to baczenie, tym bardziej, że jest bardzo duża ilość niepoprawnych treści dostępna w Internecie;
 • nie zapomnij o klauzuli– należy uważnie je przekopiować i doczytać, aby była to wersja uniwersalna.

Polecamy artykuły

(Video) Skąd pobrać szablony CV?

CV po angielsku. Przydatne zwroty + wzór

Języki w CV – poziomy i stopnie znajomości języka w CV

Jak powinna brzmieć treść maila, w którym przesyłamy CV?

Jakie umiejętności wpisać w CV – co warto wyeksponować?

Czym jest list motywacyjny i kiedy jest wymagany?

Jak napisać CV


Wzory CV do pobrania

Wzory CV do pobrania to rozwiązanie, które ma liczne zalety.

Samo pobranie CV trwa zaledwie kilka sekund, wystarczy jedynie:

 • wybrać dany wzór,
 • kliknąć „pobierz” na wybranym wzorze,
 • zapisać plik w dowolnym, wygodnym dla siebie miejscu na pulpicie, czy w innym folderze komputera.

Wzory CV do pobrania to rozwiązanie praktyczne, a jednocześnie profesjonalne. Publikujący dba bowiem o to, aby jego wzór spełniał wszelkie standardy rynkowe, był atrakcyjny oraz ceniony przez rekruterów. Dostępne wzory CV są odpowiednio aktualizowane i modyfikowane pod kątem zmieniających się na rynku pracy trendów.


Wzory CV po angielsku

Współczesny pracownik często musi się odnajdywać także na globalnym rynku pracy, nawet jeżeli szuka zatrudnienia w swoim dotychczasowym miejscu zamieszkania i nie planuje wyjazdu za granicę. Jak to możliwe? Wiele działających w Polsce firm ma tu swoje biura i zakłady produkcyjne, realizując przy tym procesy umiędzynarodowione. W związku z tym liczne stanowiska pracy (zwłaszcza w dużych korporacjach) wymagają biegłego posługiwania się językiem angielskim przez pracowników. Jest to niezbędne np., by wykonywać raporty, księgowania, prezentacje biznesowe czy też zajmować się obsługą klienta w języku angielskim.

W związku z wpływem globalizacji na rynek pracy konieczne jest przygotowanie CV w wersji dwujęzycznej: zarówno języku angielskim lub zarówno w języku angielskim, jak i polskim.

Samodzielne napisanie CV po angielsku bywa trudne, nawet kiedy ubiegający się o pracę kandydat mówi biegle w tym języku. Co prawda struktura samego CV jest podobna niezależnie od zastosowanego języka. Warto jednak zadbać o odpowiedni dobór słownictwa w języku angielskim w poszczególnych partiach CV.

Przykładowe wzory CV do pobrania za darmo - Aplikuj.pl (14)

(Video) Jak szybko przygotować dobre CV? Poradnik - stwórz CV za darmo w Google DOSC !

Wiele osób, które pierwotnie chciały przygotować dokument samodzielnie, rezygnowało z tego pomysłu. Powody są dwa: wątpliwości co do standardów poprawnego tworzenia aplikacji po angielsku oraz problemy z wyborem odpowiednich słów w oznaczeniu nagłówków poszczególnych partii CV.Wodpowiedzi na te dylematy powstały wzory CV po angielsku.

Korzystając z nich, poszukujący pracy ma pewność, że:

 • kieruje do pracodawcy CV, które jest poprawne językowo,
 • przy okazji takiego CV poświadcza swoją biegłość językową,
 • uwzględnił i odpowiednio zastosował wszelkie standardy rynkowe tworzenia CV w języku angielskim.

Dostępne wzory CV w języku angielskim są nie tylko konsultowane ze specjalistami w dziedzinie doradztwa zawodowego czy zarządzania zasobami ludzkimi, ale również z anglistami. W zależności od rodzaju stanowiska, na które kandydat aplikuje, przygotowaniem wzorów CV po angielsku zajmują się fachowcy z danej dziedziny, np. ekonomiści, władający biegle angielskim językiem biznesowym, czy też dysponujący medycznym językiem angielskim lekarze. To najlepsza gwarancja na to, że zawarte treści będą nie tylko merytoryczne, lecz także odpowiednio i poprawnie wyrażone po angielsku.

Skorzystanie ze wzorów CV po angielsku jest w pewien sposób niezbędne. Zwłaszcza, gdy kandydat aplikuje na stanowisko pracy, na którym biegła znajomość angielskiego jest elementarnym wymogiem.


Profesjonalne CV, czyli jakie?

CV jest skróconym zapisem słów Curriculum vitae. Ta łacińska fraza oznacza „przebieg życia” i została zaczerpnięta z mowy konsularnej Cycerona „W obronie Rabiriusza” (63 p.n.e.). CV jest formalnym zapisem życiorysu, który znacząco różni się od wersji biograficznej – przede wszystkim pod względem struktury i formy. Popularna „cefałka” nie jest więc wymysłem polskich pracodawców. Dokument ten jest wymagany w niemal w każdym zawodzie, w każdym kraju i na każde stanowisko. Podpowiadamy, jak powinno wyglądać CV, jakich zwrotów używać oraz czego w nim nie zamieszczać. Zastanowimy się także, czy dobrym pomysłem jest wyszukiwanie przykładowych CV albo wzorów CV do pobrania.

Czasy, kiedy CV pisane było „na kolanie”, nie miało zdjęcia, a jego struktura pozostawiała wiele do życzenia odeszły w niepamięć. Teraz CV stanowi wizytówkę każdego potencjalnego pracownika. Wymaga od niego nieco wysiłku, a także zastosowania się do obowiązujących zasad.

Dane, które zamieszczamy w życiorysie powinny mieścić się na 1-2 stronach formatu A4, jednak nie powinny zajmować mniej niż 2/3 strony. Jeśli przekroczysz optymalny rozmiar CV, nie ma powodu do obaw – pamiętaj jednak, aby długość treści była uzasadniona; nie wydłużaj dokumentu, jeśli miałby być wypełniony niekoniecznie istotnymi do danej oferty informacjami. Treści zamieszczone w CV należy przedstawiać w wyraźnie oddzielonych od siebie blokach tematycznych i pamiętać o zastosowaniu prostego języka, bez parafrazowania i odbiegania od tematu.

Przykładowe wzory CV do pobrania za darmo - Aplikuj.pl (15)


Cechy profesjonalnego CV

 • Zwięzłość
  CV ma być ciekawe, oryginalne oraz obrazować cechy pracownika, ale i jego motywację do podejmowania dalszej aktywności zawodowej, także od strony graficznej.
 • Rzeczowość
  W ogłoszeniu o pracy mieszczą się niezwykle istotne wskazówki, które pomogą Ci przygotować profesjonalne CV. Skrupulatne prześledzenie oferty umożliwi Ci stworzenie interesującego i rzeczowego dokumentu. Jeśli aplikujesz na stanowisko księgowego, nie musisz uwzględniać swoich wszystkich dotychczasowych stanowisk – np., że byłeś kelnerem podczas wakacji kilka lat temu. Skup się na najistotniejszych stanowiskach i wykształceniu.
 • Precyzja
  Podając informacje odnośnie wykształcenia, kursów czy zajmowanych stanowisk, pamiętaj o poprawnym zapisie nazw placówek, kierunków, stanowisk oraz datach rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych etapów. W całej formule CV unikaj błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Przeczytaj dokument kilkukrotnie, aby wyeliminować ewentualne błędy językowe, stylistyczne i literówki. Warto też poprosić bliskich o lekturę Twojego CV i ewentualną korektę.
 • Uczciwość
  Nie warto kłamać, fantazjować czy wyolbrzymiać. Informacje w CV powinny być jak najbardziej prawdziwe, są łatwe do zweryfikowania. Okłamanie pracodawcy może się wiązać z poważnymi konsekwencjami, po zatrudnieniu szef może nawet zwolnić Cię dyscyplinarnie, jeśli okaże się, że nie posiadasz deklarowanych umiejętności. Nawet „drobne kłamstewka” w rubryce hobby mogą się nie opłacić. Postaw na szczerość, a to z pewnością zostanie docenione!
 • Przejrzystość i czytelność
  Dobre CV to estetyczne CV. Powinno zawierać właściwy dla CV układ, a także właściwie dobrany krój pisma, wyodrębnienia akapitów i nagłówków. W tym wypadku możesz przejrzeć gotowe wzory CV do pobrania, gdzie zobaczysz, jak wizualnie taki dokument powinien wyglądać. Musisz bowiem pamiętać o marginesach i odstępach. Optymalnym rozmiarem czcionki jest „12”, która umożliwi rekruterowi swobodną lekturę Twojego dokumentu.


Zbuduj profesjonalny wizerunek

Pamiętaj, że dzisiaj oprócz dokumentów w wielu branżach liczy się również wizerunek tworzony w sieci. Portale społecznościowe czy stworzony właśnie w tym celu LinkedIn mogą dostarczyć o Tobie wiele informacji, których próżno szukać w CV. Jeśli aktywnie poszukujesz pracy, warto zwrócić uwagę na treści, które publikujesz na swoich profilach w social media. Nie chodzi o to, by na potrzeby rekrutacji dostosowywać się w pełni do potencjalnych pracodawców i udawać kogoś, kim nie jesteś, ale raczej o większą ostrożność.

Sposób komunikacji, informacje zawarte w profilu, udostępniane posty – to wszystko zobaczy rekruter, gdy znajdzie Cię w social mediach. Zachowaj indywidualność, ale powstrzymaj się przed publikowaniem treści, które mogą być zinterpretowane jako świadectwo nieodpowiedzialności, skłonności do konfliktów i podobnych cech, których eksponowanie może zaszkodzić w rekrutacji.

Podobno w tej kwestii najlepiej kierować zasadą: nie publikuj tego, czego nie pokazałbyś swojej babci. To całkiem dobry punkt odniesienia, który pomoże wyczuć granice przy aktualizowaniu profilu czy publikowaniu nowych materiałów.


Standardowe czy kreatywne CV?

Curriculum Vitae, czyli jak się mówi powszechnie CV to inaczej mówiąc streszczenie naszych osobistych osiągnięć, doświadczeń oraz zalet. Wszystko to, czym chcielibyśmy się pochwalić i z czego jesteśmy dumni. Jest to również rodzaj reklamy naszej osoby, która ma przemówić do przyszłego pracodawcy. A także lista prezentująca zdobytą wiedzę oraz wszelkie umiejętności. Dzisiaj najskuteczniej jest dostosowywać CV do naszych celów, czyli ofert pracy czy stanowisk, na które chcemy się dostać.

CV jest dokumentem aplikacyjnym, który powinien łączyć kilka cech, żeby być idealnym i tym samym zwiększyć nasze szanse na podjęcie pracy. Warto rozpocząć od przejrzenia ofert pracy, aby zorientować się, jakie są wymagane doświadczenia oraz które z umiejętności będą naszym atutem. Musimy też skrupulatnie odtworzyć naszą ścieżkę edukacyjną, kursy, dodatkowe uprawnienia oraz doświadczenie zawodowe. Stworzenie standardowego CV nie jest dziś zbyt trudne, bo dostępne są szablony i liczne poradniki, jak zbudować je odpowiednio. Co innego, jeśli potrzebujemy czegoś bardziej oryginalnego i kreatywnego. Wtedy do dokumentu aplikacyjnego należy podejść z pomysłem, warto nawet poradzić się znajomego grafika.

Przykładowe wzory CV do pobrania za darmo - Aplikuj.pl (16)


Kiedy wysyłać kreatywne CV?

To zdecydowanie odmienna forma od standardowego CV, ponieważ nie zawiera tabel, ani nie jest uporządkowana jak to dobrze nam znane. W zasadzie forma jest całkowicie dowolna i bardziej uzależniona od stanowiska na jakie chcemy się dostać. I tak na przykład specjalista SEO może przyjąć formę strony internetowej, a natomiast projektant mody formę bardziej malarską. W jakich przypadkach wskazane jest CV kreatywne?

Głównie na stanowiskach, na których nasza kreatywność to podstawa i jest mocno oceniana, np. w branży reklamowej, modowej, filmowej itp. Pomimo, iż panuje tutaj pełna dowolność, to jednak należy zachować estetyczność i jasny przekaz informacji. Warto przemyśleć, jak połączyć część artystyczną z tą bardziej oficjalną.

Niekiedy pracodawca dokładnie określa formę, w jakiej chce otrzymać aplikację: może to być prezentacja lub video CV. Oto przykład filmiku, który może się sprawdzić w przypadku kreatywnego stanowiska w mediach:

Jeśli nie aplikujemy na stanowisko typowo kreatywne, ale przyda się pokazać wyobraźnię i polot, rozwiązaniem może być stworzenie nowoczesnego CV, które połączy obie te formy. Po pierwsze musimy mieć pomysł, koncepcję – co chcemy zawrzeć oraz jak ma wyglądać dokument. Forma powinna być nieskomplikowana, ale jednocześnie nowoczesna i niestandardowa. Dobrze jest, żeby CV wyróżniało się spośród tłumu, było oryginalne oraz zaskakujące. Jednak z zachowaniem prostej formy i przejrzystości. CV powinno się czytać z przyjemnością i zainteresowaniem.

Kompromisem może być też przygotowanie przez nas CV w dwóch wersjach, standardowym oraz kreatywnym. Wtedy w zależności od wymagań pracodawcy możemy posłużyć się dowolnym dokumentem. Pamiętajmy, że raz stworzone kreatywne CV jest trudniejsze do modyfikacji i aktualizacji. Dlatego CV w podstawowej wersji, gdzie łatwo nanieść zmiany, może przyjść z pomocą.


CV Europass – co to takiego?

Jeśli masz zamiar kształcić się lub szukać pracy za granicą to właśnie w tym celu został stworzony Europass. Za jego pomocą w sposób przejrzysty można przestawić swoje kompetencje oraz umiejętności. Internet daje bardzo duże możliwości, a elektroniczne formaty dokumentów online są ogólnie dostępne. Dlatego ta forma dokumentów Europass jest tak ważna dla osób poszukujących pracy w krajach europejskich, gdzie są one uznawane przez wszystkie instytucje. Europass został wprowadzony zgodnie z decyzją Parlamentu Europejskiego i Rady UE. Składa się z pięciu dokumentów, które mają taką samą formę dla wszystkich krajów europejskich.

(Video) Kreator CV Pracuj.pl – jak stworzyć najlepsze CV?

Wyróżniamy następujące dokumenty:

 • CV – możne je wypełnić samodzielnie poprzez podanie w jasny sposób jakie posiadamy kwalifikacje oraz umiejętności,
 • paszport językowy – można go również wypełnić w trybie online; ocenia on nasze umiejętności językowe,
 • Europass mobilność – zawiera informacje o wszelkich umiejętnościach nabytych w innych krajach,
 • suplement do dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe – tłumaczy, jakich dokładnie umiejętności dotyczy dyplom,
 • suplement do dyplomu – to uzupełnienie informacji na temat zdobytej wiedzy i kwalifikacji po ukończeniu studiów wyższych.

Kreator dokumentów aplikacyjnych Europass dostępny jest dla wszystkich na oficjalnej stronie programu Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego:https://europass.cedefop.europa.eu/editors/pl/cv/compose. Tam też można znaleźć szczegółowe informacje na temat programu oraz wskazówki dla zainteresowanych.

Wszystkie powyższe informacje mogą pomóc Ci przygotować odpowiedni dokument, bez względu na to, czy korzystasz z gotowych wzorów, czy nie. To, jak powinno wyglądać CV zależy wyłącznie od Ciebie oraz od tego, jakie informacje chcesz w nim umieścić. Posługiwanie się błędnym CV czy też, co gorsza, niezgodnym z podstawowymi standardami jest bardzo ryzykowne. W wielu przypadkach takie postępowanie może przekreślić szanse na dopuszczenie kandydata do dalszego etapu rekrutacji. Pobranie gotowych wzorów CV lub ich samodzielne wygenerowanie za pomocą innowacyjnych generatorów CV służy minimalizowaniu ryzyka takich sytuacji.

FAQs

Gdzie pobrać wzór CV za darmo? ›

W kreatorze CV LiveCareer możesz pobrać gotowy wzór CV do wypełnienia w dwóch formatach — jako DOC, jeśli chcesz edytować swoje gotowe CV w Word, i wzór CV w PDF, jeśli chcesz mieć od razu gotowy życiorys do wysłania rekruterowi. W kreatorze znajdziesz ponad 20 pustych CV do wypełnienia za darmo.

Jak napisać CV w PDF za darmo? ›

W kreatorze CV LiveCareer szybko stworzysz skuteczne i proste CV i równie szybko pobierzesz je w formacie PDF. Zamiast męczenia się z formatowaniem pliku w Wordzie, od razu będziesz miał idealny życiorys zawodowy — czyli gotowy wzór CV do wypełnienia z wszystkimi potrzebnymi sekcjami.

Jak napisać CV do pracy gotowy wzór do pobrania? ›

Gotowe CV powinno zawierać dopasowanie do oferty pracy informacje o Twoim doświadczeniu zawodowym, umiejętnościach i osiągnięciach. Pamiętaj też, że liczy się profesjonalny wygląd dokumentu — bez tego rekruter łatwo może się zniechęcić i nie zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Jak napisac CV po polsku wzory? ›

Podział wzorcowego CV

Życiorys powinien być podzielony kilka części: dane osobowe, wykształcenie, doświadczenie zawodowe, szkolenia i kursy, umiejętności oraz zainteresowania. Nagłówki każdej z nich powinny być pogrubione, pisane większą czcionką, czasem wyróżnione za pomocą elementów graficznych.

Czy CV na Pracuj pl jest darmowe? ›

To darmowe i łatwe w obsłudze narzędzie, które w 4 prostych krokach pozwoli Ci stworzyć profesjonalne CV. Do przygotowania skutecznego CV użyjesz szablonów w różnych wersjach kolorystycznych, sprawdzonych przez najlepszych rekruterów. Gotowe CV ściągniesz potem w pliku PDF.

Jak napisać CV w Wordzie? ›

Aby stworzyć CV w Wordzie otwórz programi i wybierz opcję „Nowy”, a następnie przejdź do zakładki „Życiorysy i listy motywacyjne” (w wersji Word 2016). W starszych wersjach Worda koniecze może być wybranie opcji „Szablony ogólne” czy też „Kreator życiorysów”.

Czy CV musi być ze zdjęciem? ›

Zdjęcie do CV nie jest konieczne. Nie musisz go umieszczać w swoich dokumentach aplikacyjnych. Jeśli jednak zdecydujesz się na ten krok, pamiętaj, że powinno być ono starannie wybrane.

Jak powinno wygladac CV w 2023? ›

Rekruterzy w 2023 roku, podobnie zresztą jak i w latach poprzednich cenią sobie minimalizm jeśli chodzi o formę CV. Nie zapominajmy, że jest to krótki dokument, który ma jedynie przedstawić nas jako kandydatów do pracy, a także opowiedzieć krótko historię naszej edukacji i doświadczenia zawodowego.

Czy CV musi być napisane ręcznie? ›

Możesz napisać życiorys, nie używając edytora tekstu, również wtedy, gdy taki wymóg nie wynika z ogłoszenia. W ten sposób wyróżnisz się i zostaniesz zapamiętany. Choć forma ma znaczenie, najistotniejsza jest jednak treść dokumentu.

W jakim programie napisać CV na komputerze? ›

CV szybko napiszesz w programie Microsoft Word, który jest częścią pakietu MS Office i jest domyśle zainstalowany na komputerach z systemem Windows. Co więcej, podstawowa wersja programu jest darmowa i dostępna online.

Jak napisać dobry wstęp do CV? ›

Dobrze napisany wstęp powinien mówić w kilku słowach o Twoim dotychczasowym doświadczeniu, a także oczekiwaniach i planach związanych z dalszym rozwojem zawodowym. Zaznacz co jest Twoją najmocniejszą stroną oraz na jakim stanowisku najlepiej wykorzystasz swoje umiejętności i doświadczenie.

Jak napisać CV na telefonie za darmo? ›

Jak napisać CV na telefonie? Wystarczy że na swoim smartfonie wejdziesz na InterviewMe.pl, a strona automatycznie dopasuje się do Twojego urządzenia. Wersja mobilna naszego programu gwarantuje, że pisanie CV na telefonie będzie wygodne i intuicyjne.

Czy jest jakiś darmowy kreator CV? ›

Korzystając z bezpłatnego kreatora CV serwisu Canva, łatwo i szybko aplikujesz o swoją wymarzoną pracę. Wybieraj spośród setek bezpłatnych, profesjonalnie zaprojektowanych szablonów i dostosuj je kilkoma kliknięciami.

W czym najlepiej zrobić CV? ›

Profesjonalne CV najłatwiej i najszybciej możesz stworzyć w programie Microsoft Word, który zainstalowany jest na dyskach większości komputerów jako część pakietu MS Office.

Jak najszybciej napisać CV? ›

1. Jak najszybciej napisać CV? Kreator CV to narzędzie, które pozwala szybko stworzyć profesjonalny dokument aplikacyjny. Bez względu na to, czy to CV kierowcy, studenta, managera czy księgowej — każda z tych osób znajdzie dla siebie odpowiedni szablon dokumentu i w kilka minut uzupełni wszystkie sekcje.

Jak znaleźć szablon CV w Wordzie? ›

Porada: Jeśli jesteś już w Word dla sieci Web, przejdź do szablonów życiorysów i listów motywacyjnych, przechodząc do pozycji Plik > Nowy, a następnie poniżej obrazów szablonów kliknij pozycję Więcej na Office.com. Zostanie wyświetlona strona Szablony dla Word.

Czy w Wordzie są Szablony CV? ›

A jeśli chcesz stworzyć CV za darmo, możesz skorzystać bezpośrednio z templatek CV w Word — znajdziesz je w głównym menu w zakładce Życiorysy i listy motywacyjne.

Gdzie znajdują się Szablony w Wordzie? ›

W programie Word 2010, 2013 lub 2016 wybierz pozycję Plik >Opcje > dodatki. , a następnie wybierz pozycję Opcje programu Word > dodatki. Na liście Zarządzaj wybierz pozycję Dodatki programu Word, a następnie kliknij przycisk Przejdź. Kliknij kartę Szablony.

Jak napisać CV w formacie PDF? ›

Jak zmienić CV w formacie DOC na PDF? Jeśli nie chcesz tworzyć dokumentu od nowa, skorzystaj z możliwości przekonwertowania w programie Microsoft Word lub innym edytorze tekstu. Wystarczy, że po kliknięciu „zapisz jako” rozwiniesz listę dostępnych formatów i wybierzesz „plik PDF”.

Jak napisać CV do pracy bez zdjęcia? ›

Zdecydowanie najbardziej profesjonalne i pożądane przez pracodawców jest CV w formacie PDF. Dlaczego? Ponieważ taki dokument rekruter bez problemu wyświetli niemal na każdym urządzeniu. Dodatkowo format PDF daje Ci niemal 100-procentową pewność, że pracodawca zobaczy dokument w takiej formie, w jakiej go wysłałeś.

Jak napisać CV do pracy bez doświadczenia? ›

 1. Jak napisać CV bez doświadczenia zawodowego?
 2. Podkreśl to, co najistotniejsze.
 3. Pamiętaj, że doświadczenie to nie tylko etat.
 4. Wpisz swoje osiągnięcia.
 5. Nie zapominaj o celu zawodowym.
 6. Podkreśl swoje umiejętności i zainteresowania.
 7. Nie kłam.

Jakiego zdjęcia nie dawac do CV? ›

Słaba jakość fotografii

Pamiętaj, że dodawanie do CV zdjęcia, na którym jesteś nierozpoznawalny, mija się z celem. Fotografia powinna być wyraźna i dobrze doświetlona. Nie warto również wybierać zdjęcia, na którym widać Twoją sylwetkę, ale twarz jest niewidoczna.

W co się ubrać do zdjęcia do CV? ›

Jak już wspomnieliśmy, zdjęcie w CV powinno być dopasowane do stanowiska, o które się ubiegasz. Podobnie jest z ubiorem. Jeśli chcesz wyglądać poważnie i bardzo profesjonalnie, możesz zdecydować się na garnitur z krawatem (w przypadku mężczyzn) lub garsonkę (kobiety).

Czy data urodzenia musi być w CV? ›

Zazwyczaj podawanie daty urodzenia w CV nie ma żadnego sensu. Twój wiek nie powinien mieć żadnego wpływu na to, czy rekruter postanowi Cię zatrudnić, czy nie (wyjątkiem jest np. CV do wojska, gdzie podanie daty urodzenia jest wymagane).

Jak napisać CV bez Worda? ›

Część osób decyduje napisać CV w całkiem darmowym edytorze tekstu od Google – Google Docs. Po zalogowaniu na swoje konto Gmail i przejściu na dysk Google, możliwe jest skorzystanie z szablonów życiorysu zawodowego.

Jaka nazwa pliku z CV? ›

Sugerujemy, aby plik miał nazwę w formacie „Imię Nazwisko - CV". Nazwa pliku nie powinna być jednak dłuższa niż 26 znaków (wraz ze spacjami). Możesz dodać 6 plików CV.

Ile kosztuje napisanie dobrego CV? ›

UsługaCena dokumentu w j. polskim lub j. angielskimPakiet w j. polskim oraz angielskim
CV250 zł zamów320 zł zamów
LIST MOTYWACYJNY220 zł zamów280 zł zamów
CV + LIST MOTYWACYJNY450 zł zamów530 zł zamów
TRYB EKSPRESOWY 2 DNI ROBOCZEplus 199 zł zamów

Jaki kolor pasuje do CV? ›

W CV dobrze prezentują się kolory stonowane: biały, szary, grafitowy, błękitny, granatowy. Wybierzcie nie więcej niż 3 kolory i zrezygnujcie z wzorzystych ubrań i dodatków (np. kratki).

Jak napisać coś o sobie przykłady? ›

Mam [liczba] lat doświadczenia w branży [branża] i od lat pasjonuję się [Twoje zainteresowania związane z pracą]. Przez wiele lat zajmowałem się [doświadczenie zawodowe]. Świetnie opanowałem [Twoje umiejętności], które w Państwa firmie chciałbym wykorzystać do [cel zawodowy].

O której godzinie najlepiej wysyłać CV? ›

14:00. Może się więc nasuwać wniosek, że najlepszym czasem na znalezienie pracy będą godziny pomiędzy 11:30 a 12:30. Aplikując w tych godzinach mamy większą szansę, na to że rekruter będzie przeglądał nasze CV jako jedno z pierwszych. Tym samym potencjalnie zwiększamy nasze szanse na udział w rozmowie kwalifikacyjnej.

Dlaczego nikt nie odpowiada na moje CV? ›

Brak odpowiedzi na CV może wynikać z tego, że dokument zawiera różnego rodzaju błędy. Jeśli te błędy dotyczą twoich danych kontaktowych takich jak adres e-mail czy telefon, to pracodawca nie będzie mógł się z tobą skontaktować. Sprawdzanie pisowni nie wykryje błędu w adresie e-mail lub numerze telefonu.

Ile trzeba złożyć CV żeby dostać pracę? ›

Największa część respondentów szukających pracy (ponad 25%) zadeklarowała, że wysyła od 2 do 5 CV miesięcznie. Jeśli jesteśmy zadowoleni z obecnej pracy i interesuje nas jedynie naprawdę wyjątkowa oferta, rzadkie słanie CV jest zrozumiałe.

Jak napisac CV i wydrukowac? ›

Każda część powinna być wydrukowana na osobnej kartce, aby ułatwić rekruterowi przeglądanie Twojego curriculum vitae. Podczas tworzenia CV nie ma konieczności, aby zmieścić się tylko na jednej stronie. Nie możesz przesadzać również w drugą. Najbardziej optymalne jest CV na 2 lub 3 kartkach.

Jak napisać CV na laptopie? ›

Przykładami są Open Office czy Microsoft Word. W takich programach najłatwiej napisać CV, bo są one przeznaczone do tworzenia i edycji dokumentów tekstowych. Dodatkowo, Microsoft Word oferuje dodatkowe funkcjonalności, takie jak chociażby szablony CV, a także łatwe i intuicyjne tworzenie prostych grafik.

Jak wyslac CV na email? ›

Podkreśl swoje mocne strony i wyjaśnij, dlaczego chciałbyś pracować właśnie w tej firmie. W kolejnej linijce podaj informację o tym, w jaki sposób i jakie dokumenty załączasz w wiadomości do rekrutera. Ten akapit wygląda zazwyczaj w ten sposób: „W załączniku przesyłam CV i list motywacyjny”.

Jak wygląda nowoczesne CV? ›

Jak wygląda nowoczesne CV? Każdy wzór CV, który zawiera sekcję z podsumowaniem zawodowym oraz dobrze wyeksponowaną listę umiejętności, jest nowoczesny. Warto dodać, że w takim dokumencie nie ma informacji o stanie cywilnym kandydata czy jego adresie zamieszkania. Nie bez znaczenia jest także design.

Jakie mogą być umiejętności w CV? ›

Jakie umiejętności wpisać do CV
 • Elastyczność
 • Odpowiedzialność
 • Dobra organizacja pracy.
 • Umiejętność szybkiego uczenia się
 • Skuteczna komunikacja.
 • Łatwość nawiązywania kontaktów.
 • Umiejętność pracy w grupie i samodzielnie.
 • Zaangażowanie.

Jakie mogą być umiejętności? ›

Najczęściej stosujemy podział na umiejętności miękkie (psychospołeczne, ujawniające się w zachowaniu pracownika oraz sposobie jego działania) i twarde (łatwo mierzalne kompetencje niezbędne do wykonywania określonych zadań, a także wiedza specjalistyczna).

Jak napisać CV gotowe wzory za darmo? ›

W kreatorze CV LiveCareer możesz pobrać gotowy wzór CV do wypełnienia w dwóch formatach — jako DOC, jeśli chcesz edytować swoje gotowe CV w Word, i wzór CV w PDF, jeśli chcesz mieć od razu gotowy życiorys do wysłania rekruterowi. W kreatorze znajdziesz ponad 20 pustych CV do wypełnienia za darmo.

Jak napisać CV gotowy wzór? ›

Gotowe CV powinno zawierać dopasowanie do oferty pracy informacje o Twoim doświadczeniu zawodowym, umiejętnościach i osiągnięciach. Pamiętaj też, że liczy się profesjonalny wygląd dokumentu — bez tego rekruter łatwo może się zniechęcić i nie zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Jak wygląda idealne CV? ›

Każde CV powinno być podzielone na wyraźne części: Dane osobowe, Doświadczenie zawodowe, Edukacja, Języki, Umiejętności. Każda z części powinna być wyróżniona większą czcionką, najlepiej pogrubioną. Informacje we wszystkich z kategorii należy podawać w punktach.

Jak napisać CV w Google? ›

Żeby stworzyć dokument, musisz mieć konto i się na nie zalogować. Następnie kliknij Google Docs (Dokumenty Google), stwórz nowy dokument i wybierz „From a template” (Z szablonu). Zobaczysz gotowe szablony dokumentów i znajdziesz również te przeznaczone do napisania CV/Resume (zależnie od języka, w którym masz konto).

Czy CV na Pracuj.pl jest darmowe? ›

To darmowe i łatwe w obsłudze narzędzie, które w 4 prostych krokach pozwoli Ci stworzyć profesjonalne CV. Do przygotowania skutecznego CV użyjesz szablonów w różnych wersjach kolorystycznych, sprawdzonych przez najlepszych rekruterów. Gotowe CV ściągniesz potem w pliku PDF.

Jak zrobić za darmo CV? ›

Przejdź do serwisu Canva lub uruchom aplikację, a następnie zaloguj się lub zarejestruj za pomocą adresu e-mail, konta Google lub profilu na Facebooku. Wyszukaj hasło „CV”, aby zacząć projektować. Wybieraj spośród setek profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV.

Czy CV Maker jest darmowy? ›

Pierwsza propozycja to CV Maker, czyli darmowy program do pisania CV, w którym nawet nie musimy zakładać konta użytkownika, aby zapisać projekt.

W jakim programie najlepiej napisać CV? ›

Profesjonalne CV najłatwiej i najszybciej możesz stworzyć w programie Microsoft Word, który zainstalowany jest na dyskach większości komputerów jako część pakietu MS Office.

Czy warto wysyłać CV bez doświadczenia? ›

Najczęściej też, chce mu mało (lub mniej) zapłacić, niż musiałby wyasygnować dla osoby z doświadczeniem. Dlatego na takie ogłoszenie, warto wysyłać CV wtedy, kiedy faktycznie nie masz doświadczenia albo masz go nie więcej niż 2 lata (a bardzo zależy ci na tej właśnie firmie).

Jak napisać CV gdy nie ma się doświadczenia? ›

 1. Jak napisać CV bez doświadczenia zawodowego?
 2. Podkreśl to, co najistotniejsze.
 3. Pamiętaj, że doświadczenie to nie tylko etat.
 4. Wpisz swoje osiągnięcia.
 5. Nie zapominaj o celu zawodowym.
 6. Podkreśl swoje umiejętności i zainteresowania.
 7. Nie kłam.

Jakie umiejętności można wpisać w CV? ›

Postaw na:
 • umiejętności twarde (np. obsługę konkretnych narzędzi czy systemów),
 • umiejętności organizacyjne (np. zarządzanie projektem czy zespołem),
 • umiejętności społeczne (np. pracę w grupach i kontakty z klientami),
 • umiejętności komunikacyjne (np. negocjacje).

Jak napisac CV bez komputera? ›

Część osób decyduje napisać CV w całkiem darmowym edytorze tekstu od Google – Google Docs. Po zalogowaniu na swoje konto Gmail i przejściu na dysk Google, możliwe jest skorzystanie z szablonów życiorysu zawodowego.

Videos

1. Wzory i Szablony CV na Wymiar
(Izabella Wojtaszek)
2. cv gotowe wzory
(List motywacyjny wzór)
3. 10 najczęstszych błędów w CV. Nie popełniaj ich!
(Szkola Kariery)
4. Jak przygotować fajne CV w MS Word?
(Evir)
5. Jak napisać CV po Angielsku w 5 min - Skuteczny sposób!
( Wszystko o zarabianiu przez internet)
6. Rekrutacja, jak przygotować CV - KobietaBiznesKuchnia.pl - Akademia Liderek Odc. 3
(KobietaBiznesKuchnia)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Stevie Stamm

Last Updated: 06/05/2023

Views: 6477

Rating: 5 / 5 (60 voted)

Reviews: 91% of readers found this page helpful

Author information

Name: Stevie Stamm

Birthday: 1996-06-22

Address: Apt. 419 4200 Sipes Estate, East Delmerview, WY 05617

Phone: +342332224300

Job: Future Advertising Analyst

Hobby: Leather crafting, Puzzles, Leather crafting, scrapbook, Urban exploration, Cabaret, Skateboarding

Introduction: My name is Stevie Stamm, I am a colorful, sparkling, splendid, vast, open, hilarious, tender person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.